x

Yvonne Sanchez / Press

“Songs About Love se jmenuje nová deska zpěvačky s kubánsko-polskou krví. Vyjde 2. prosince. Zatímco úspěšná deska My Garden (2008) představovala bohatě aranžovaný autorský výlet do pop-jazzových hájemství, tentokrát se Sanchezová vrátila převážně ke standardům. Ovšem úplně jinak než na debutu Invitation (2002), natočeném s doprovodem jazzového comba. Zvolila totiž průzračnou, komorní podobu písní, interpretovaných jen za doprovodu kytary. Deska byla nahrána živě v pražské Barevné kavárně. Jako muzikantského partnera si Sanchezová vybrala vnímavého brazilského kytaristu Pedra Taglianiho. Znají se dostatečně dlouho, Tagliani se podílel už na My Garden a vystoupil s Yvonne na řadě koncertů, ať již s kapelou nebo v duu.”

“Latinskoamerické vášne prinesie Yvonne Sanchez, poľsko-kubánska speváčka žijúca v Čechách, s dvoma brazílskymi virtuózmi – gitaristom Pedrom Taglianim a perkusionistom Luisom Ribeirom. Spoločne predstavia novinky z aktuálneho albumu My Garden.”

“This edition of the Arts is devoted to Yvonne Sanchez, a jazz singer of Polish and Cuban origin, whose grandfather even performed with the famous Buena Vista band. Yvonne was brought up in Germany, but settled in Prague in the early 1990s, soon becoming one of the leading singers on the Czech jazz scene. In 2002 she recorded her first album, ‘Invitation’, with a trio of Czech musicians and a few months ago, she released her very own album, called ‘My Garden’. “I am the author of the music. I did compose some music before, but it was mostly classical music, mostly bossa nova and jazzy songs. I was thinking of what I would like to have on this album but I got a little bit scared, because I realized it’s hard to classify into some category, such as jazz, Latin, ethno, bossa. There is a little bit of everything: there is a bit of jazz, of Brazilian and Latin music. It’s just my little songs, but they are coming from the inside.” ”

“Šest let po debutu Invitation, poskládaném z jazzových standardů, přichází majitelka medově sametového hlasu s albem My Garden. Yvonne Sanchez u všech dvanácti skladeb figuruje jako (spolu)autorka, aranžérka i producentka. A měla šťastnou ruku. Ve studiu ve Svárově se střídali mj. muzikanti z Illustratosphere, Toxique nebo Vertigo Quintetu s posilami z Brazílie, Mexika, Polska a Spojených států. Pod fantastickým masteringem je podepsaný polský mistr Tadeusz Mieczkowski. Multikultikulturní obsazení i deska. Za singlovou bossa novu Voa Voa by se nemusel stydět ani Antonio C. Jobim, ale hudba se přelévá dále mezi groove, sambou a řadou dalších vlivů. Hudební zahrádka Yvonně Sanchez vykvetla do mnoha jemných barev.”

“Yvonne Sanchez vydala letos 1. září své druhé album My Garden, které slavnostně pokřtí během koncertu v pražském Lucerna Music Baru. Album se ihned po vydání vyhouplo až na 2. příčku albové hitparády IFPI ČR a stále se drží v TOP 10 jako jedno ze tří nejprodávanějších domácích alb. V současné době album vychází v Polsku, Maďarsku a jedná se o vydání v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Na pátek 24. října je pak naplánován koncert Yvonne Sanchez v Lucerna Music Baru, kde v rámci večera dojde i na křest My Garden. Kmotrem alba bude Dan Bárta a jako hosté dále vystoupí Flavinha Torga, Filip Jelínek, Ondřej Pivec a další.”

“Polish singer of Cuban descent, Yvonne Sanchez, has become a Prague citizen fourteen years ago. During this time she established herself as one of the country’s leading interpreters of jazz and latin music. However, she is not hiding herself in some tiny jazz club as many rigid jazz musicians do. An extraordinary succes of her last album „My Garden“ provided ample proof of her ability to adress wider audience consisting not only of jazz lovers. On „My Garden“ Yvonne tears down the borders between pop and jazz, she celebrates her big heroine Sarah Vaughan while adding something fresh and hip. If more CDs like „My Garden“ were recorded, jazz genre would easier acquire the position it deserves”

“První školní den se na pultech obchodů objevilo nové album polsko-kubánské zpěvačky Yvonne Sanchez. Máme tu čest se potkat s jednou z hudebních událostí tohoto roku, deska My Garden je naším Albem týdne....”

"My Garden" je ambiciózní druhé album v Praze usazené jazzové zpěvačky Yvonne Sánchez. Pečlivě připravená kolekce nabízí koktejl jazzu, bossanovy i groove, zástupy skvělých domácích i zahraničních muzikantů a hlavně magický hlas. "My Garden" má potenciál překročit hranice mezi jazzem a popem.