Logged In As Admin: {{reverbUser.name}} ({{reverbUser.id_unique()}}), Acting As: {{reverbPageObject.data.name}} ({{reverbPageObject.id_unique}})
 
x

Kachna a Zodiac / Bio

Kachna a Zodiac se autorsky poprvé setkali jako zakládající jádro hudební sekce amatérského souboru Divadla Na Holou v Hořovicích. Tento převážně loutkářský soubor působí na scéně amatérského divadla již 8 let a zaměřuje se na hry na pomezí absurdního divadla, které v sobě kombinují loutkářské a činoherní postupy. Nelze pochybovat o tom, že divadlo a spolupráce s ním ovlivnily tvorbu KaZ nejspíš natrvalo .
V rámci práce v divadelním souboru KaZ a spol. získali ocenění za hudbu na přehlídkách Loutkářské Chrudimi v letech 2008 (spojené s postupem na národní divadelní přehlídku Jiráskův Hronov), 2009 a 2010.
Postupem času se kapela začala od souboru přirozeně oddělovat, soustavně se přejmenovávat a pracovat souběžně na své vlastní tvorbě. Během čtyř let fungování kapely v souboru se měnilo kromě názvů i personální a nástrojové obsazení kapely spojené s personální proměnlivostí divadelního ensemblu. Tento proces se vyhrotil v polovině roku 2009, kdy Antonín z divadla odešel, a kapela se zredukovala z původně čtyřčlenné bandy na folkově - šansoniérský projekt Kachna a Zodiac.
Hudba KaZ je založená na jednoduchosti přirozeného zvuku akordeonu a kytary, který dovoluje vyniknout poetice textu, proto i prvotní skladby spadaly spíše do folkově - písničkářského ranku. Postupně se ale směřovaní vydalo kamsi k alternativě autorského chansonu. Hlavním autorem textů i hudby je Kachna, ale některé z velmi vyvedených počinů má na svědomí i Antonín.

Tématicky lze v písních rozeznat dva hlavní proudy. Tím prvním jsou životní zastavení a retrospektivy realizované zpravidla po hospodách, barech, putikách a nádražích. Druhou velkou inspirací KaZ je okultismus.

General Info

Artist Name
Kachna a Zodiac
Profile Page
https://www.reverbnation.com/kachnaazodiac
Genres
Folk / Chanson

Contact Info

Location
Hořovice, CZ