x

You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your ReverbNation experience.

Nahum / Bio

Vznik kapely NAHUM se datuje na začátek roku 2004, kdy Tomáš a Pavel již nacvičují první píseň "Worldwide Screaming". Zde ještě hraje na bicí Pavel. K zakladatelské bratrské dvojici se přidává Stiv (basa). Tomáš a Stiv spolu hrávali v zanikle kapele Dread. K této trojici se v průběhu roku přidal také Roman (kytara), který zpočátku jen hostuje, neboť se plně věnuje své power metalové kapele Ignis Fatuus. Toto hostování však později přeroste v plné členství a dlouholetou spolupráci.

Dvě kytary skýtají výborné aranžérské možnosti a tak se nacvičují další skladby. V tomto období vzniká také původní název kapely UNHUMAN. Období, kdy kapela pouze zkoušela materiál konečně přeruší příchod zkušenějšího bubeníka Jonatána (ex Maranatha, Ion At An), s jehož talentem pak kapele stačilo už jen pár zkoušek k absolvování úspěšné premiéry před ostravským publikem na konci roku 2004. Pavel tak obstaral hlavní vokál a přešel na pozici hlavního frontmana, která mu více sedí.

S názvem UNHUMAN kapela absolvuje pár koncertů. V průběhu roku 2005 je kapela konfrontována s již existující kanadskou kapelou stejného názvu. Proto v témž roce se kapela rozhodne pozměnit název. NAHUM je tedy výsledkem snahy najít jednoduchý jednoslovný úderný výraz, zvukově navazující na původní název. Jedná se o hebrejské jméno proroka, jehož významem je "potěšit pomstou", tedy českým ekvivalentem by mohlo být "zadostiučinění", či "satisfakce"...

NAHUM odehraje sérii koncertů v klubech i festivalech v sestavě: Pavel (vokál), Tomáš (kytara), Roman (kytara), Stiv (basa) a Jonatán (bicí). Kapela v tomto období nevydala žádné CD. Přesto vzniká pro vlastní potřebu kapely, či pro prezentaci pro hudební kluby, něco jako demo s názvem "Unhuman". To obsahuje sedm skladeb.

V roce 2006 kapela přerušila svou činnost z důvodu vycestování Pavla a Romana do zahraničí. Také Jonatán a Stiv opouští kapelu, neboť se jí již nemohou věnovat naplno.

Po návratu Pavla a Romana ze zahraničí je v roce 2009 obnovena činnost kapely. Pavel, Tomáš a Roman hledají novou sestavu a zkušebnu. Kapelu záhy doplnil Hanis (basa). Kapela začíná opět zkoušet. Během roku 2010 se v kapele protočí dva bubeníci. Koncem roku však definitivně post bicích obsadí Michal.

V roce 2010 se NAHUM ustálí v sestavě Pavel (vokál), Tomáš (kytara), Roman (kytara), Hanis (basa) a Michal (bicí).

Začátkem roku 2011 kapela začíná aktivně vystupovat na koncertech. Kapela připravuje nahrání CD, jenž bude obsahovat nový materiál.

Na přelomu roku 2011 a 2012, NAHUM nahrává své první album nesoucí název: "The Gates Are Open". Na vlastní náklady kapely je vydáno 13.3.2012 tři sta CD výlisků.

Celou hudební produkcí kapely NAHUM se prolíná především melodický death, thrash i black metal.

General Info

Artist Name
Nahum
Home Page
http://www.reverbnation.com/nahumetal
Genres
Metal / Death/thrash metal

Contact Info

Location
Ostrava, CZ
Manager
Ondřej "Walcha" Valeš